Evija Amatniece: cilvēks – orķestris

Evija Amatniece par farmaceiti strādā nu jau 20 gadus, taču pirms vairākiem gadiem viņas pirmie soļi farmācijas nozarē iesākās pavisam nejauši. “Vidusskolas gados mamma mani iekārtoja vietējā Tukuma aptiekā par apkopēju, kur es guvu pirmo interesi par darbu farmācijā. Aptieka man šķita gluži vai svēta vieta, kurā visiem tiek palīdzēts,” stāsta Evija.

Aptiekā redzētais Eviju iedvesmoja uzsākt farmācijas studijas Medicīnas akadēmijā. Savukārt 1998. gadā Evija ar vīra atbalstu jau atvēra pati savu aptieku, ko nosauca dēla Kārļa vārdā.
Pēc desmit gadiem – 2008. gadā Evija ar “Kārļa aptieku” pievienojās Aptieka 1 tīklam, un par šo izvēli jūtas ļoti gandarīta. Aptieka 1 tīkls ļauj īstenot akcijas dažādām precēm, ko vietējie iedzīvotāji ļoti novērtē. Vēl kāds nozīmīgs pavērsiens noticis arī pirms diviem gadiem. Tad “Kārļa aptieka” pārcēlās uz plašāku ēku Skolas ielā 4, kas patlaban ļauj nodrošināt ērtāku piekļuvi invalīdiem un jaunajām māmiņām ar bērnu ratiņiem.

Evija aptiekā strādā viena, dēvējot sevi par cilvēku – orķestri. Strādāt nav viegli, bet par padarīto Evijai ir patiess gandarījums. Turklāt, ilggadēji esot vienīgajai darbiniecei, Evijai jau ir zināmi visi aptiekas klienti, kas dod viņai iespēju ātri reaģēt un aptiekā pasūtīt katram nepieciešamās zāles. Kā stāsta farmaceite, pašlaik aptiekā aktuālākie produkti ir hipertensijas un pretsāpju līdzekļi, ko galvenokārt iegādājas vecāka gadagājuma cilvēki, kas ir viņas aptiekas galvenie apmeklētāji.

Evija “Kārļa aptiekā” klientus gaida pirmdienās, trešdienās un piektdienās no plkst. 9.00 līdz 14.00, un otrdienās un ceturtdienās no plkst. 15.00 līdz 17.00. Savukārt nedēļas nogalē aptieka ir slēgta.

Farmaceite atgādina, ka ļoti svarīgi ir sekot līdzi savam veselības stāvoklim, jo cilvēkam veselība ir tikai viena. Par naudu iespējams nopirkt zāles, bet ne veselību, tāpēc Evija iesaka biežāk atcerēties pašiem par sevi.

Pati farmaceite pēc garas darba dienas spēkus atgūst pastaigās pie dabas un aužot. Aušana Evijai palīdz sakopot domas un radoši uzlādēties, kas ļauj enerģijas pilnai atgriezties darbā. “Lai ko jūs darītu, dariet no sirds,” novēl Evija. “Esiet no sirds mērķtiecīgi, aktīvi, radoši un laimīgi!”